Michala Somorovská

bikroska

krajina rovina

Absolventka Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave odbor telesná výchova – manažment. Je spoluzakladateľkou MEDVEDiCA Tour. Od detstva vystriedala asi všetky druhy športov. Naposledy hrala profesionálne florbal, predtým robila skif, atletiku, volejbal, basketbal, tenis a plávanie. Miluje hokej, veľa lyžuje, bikuje na ceste aj v lese, cestuje a kempuje a chatuje a moruje s najväčším parťákom synom Mišiakom.

Poznávacie znamenie

Vyzerá veľmi vážne, ale v skutočnosti, je v pohode a je s ňou naozaj sranda. Bububu:)

Katarína Lehocká

medalje

lovely chandolin

Je absolventkou Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave odbor učiteľstvo telesná výchova – matematika. Je spoluzakladateľkou MEDVEDiCA Tour. Niekoľko rokov bola úspešnou cestnou cyklistkou. Bola účastníčkou ženskej Tour de France 2000!!! Stále sa venuje cestnej  aj horskej cyklistike. V zime sa veľa lyžuje a súťažne sa venuje freeridingu – zúčastňuje sa pretekov FWQ (freeride world tour qualifier). V lete skúša bajkové  enduro preteky.  Proste život v duchu „pitbullstyle“, asi preto si ju našla jej pitbullka Chillinka.

Poznávacie znamenie

Keď si myslíte, že jazdíte tak rýchlo v zjazde na biku alebo na lyžiach, že vás nepredbehne žiadna baba, tak pozor, je tu jeden šialenec… Okrem toho, že ide strašne rýchlo, bike aj lyže skutočne ovláda ona a nie naopak.

Emil Cino

IMG_20180720_124100

IMG_20180717_135852

emil-cino

Je absolventom Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave odbor šport pre zdravie. Bol našim národným hrdinom – reprezentantom v džude 🙂 Teraz je našim zapáleným občianskym aktivistom napr. pri budovaní nových cyklochodníkov, trailov, pumptreckov a v ďalších oblastiach verejného života. Aktívne hrával aj basketbal. Veľmi rád cestuje ďaleko. Naposledy nám priniesol super kávu z Kolumbie a Bali. Stretnete ho niekde na bicykli alebo vo svojej kaviarničke Satori stage.

Poznávacie znamenie

Veľmi aktívny flegmatický pohoďák… Veľký kamarát s deťmi a celou našou planétou. Peace!

Michal Červený

miso-cerveny

Pracuje ako profesionálny záchranár- hasič, plavčík a športový tréner. Profesionálne sa venoval cestnej cyklistike a momentálne je jeho najväčšou vášňou lezenie. Veľmi rád bicykluje aj po lese a prerába svoje kempingové autíčko.

Poznávacie znamenie

V zime nosí krásny „prešivák“ a v lete čelenku na zápästí. Aj napriek tomu by mu každý skočil do náručia, vyžaruje veľkú pohodu a charizmu rozprávkového hrdinu.

Adam Šebeň

adam

Vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, odbor kondičný tréner. Venoval sa profosionálne basketbalu. Veľmi rád pláva a lyžuje. Je to všestranný športovec, velký pohoďák. Pozitívne naladený a nekonečne trpezlivý s deťmi, ktoré ho stále len rozosmievajú a naopak.

Poznávacie znamenie

Aj keby padajú sekery z neba, Adam sa usmieva od ucha k uchu…proste nenormálne nákazlivý úsmev:)

Barbora Petrová

basa

Baša vyštudovala Fakultu telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, odbor trénerstvo zjazdové lyžovanie. Bývala profesionálna lyžiarka a naša prvá freeriderka v ženskom rode, čo si to púšťala dole lukovskými žlabmi:) Momentálne aktívna mamička, ktorá stíha aj bajkovať, či liezť.

Poznávacie znamenie

Je všade kde sa niečo deje party, kino, akcošky…samé ucho:)

Petra Pogányová

prva

Peťa je extrémny dobrodruh. Pracuje ako sprievodca, horský vodca a lyžiarsky inštruktor. Žije na cestách po celom svete. Ten už skor celý prešla po vlastných nohách alebo stopom. Vyhľadáva krásnu zabudnutú prírodu, extrémne športové výkony a nečakané dobrodružstvá. Je výborná extrémna lyžiarka a horolezkyňa.

Poznávacie znamenie

Pas vo vačku, veľký batoh a len tak si spinká niekde na zemi, kým príde ďalší spoj…punk is not death:)

Michal Pokorný

miso

Adrenalínový cyklista. Mišo robí rôzne cyklistické trialové exibície a srandičky. Je to bývalý profesionálny trailista a teraz sa vozí veľmi rád aj na bikroske alebo po lese. Veľký technik, teoretik, vždy poradí, vysvetlí aj namaže:)

Poznávacie znamenie

Keď sa naňho dlhšie pozeráš začne preskakovať na svojom bajku múrik, sud alebo nejakého dobrovoľníka, ktorého položí na zem…

Najväčšie športové úspechy

  • volejbalová liga

Zuzana Búchová

zuzk

Zuzka vyštudovala Fakultu telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, odbor šport pre všetkých. Miluje bajkovačky, lyžovačky a kempovačky. Slnečné okuliare, kofola a dlhé zjazdy, nie výjazdy. Sem tam sa pošmýka na surfe a SUPe.

Poznávacie znamenie

Vysúka z cool rukává najnovšie trendy v bike/ski/outdoor priemysle. Katalógy to je jej:)

Veronika Madaiová

veronika

Veronika študentka Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, kde študuje odbor trénerstvo volejbalu. Okrem toho má rada kone, ktoré vie skrotiť a osedlať- má to aj ako job v zahraničí! Super skúsenosť na prácu s malými medveďmi…

Poznávacie znamenie

Konská hriva, inštinkt a ladnosť v každom športe:)

Ľubomír Lehocký

lubo-lehocky

Je doktorantom na Filozofickej fakulty UK v Bratislave, kde sa venuje religionistike a Vietnamu. Ľubo je najmä duchovný športovec. Vnáša medzi nás trochu iný pohľad na veci okolo. Neznamená to ale, že nešportuje. Hráva ľadový hokej, lyžuje, korčuľuje a bicykluje.

Poznávacie znamenie

Dokáže sa skamarátiť so všetkými deťmi, bavia ho detské príbehy a tie ho proste milujú.

Saša Kališová

sasa-kalisova

Vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa rôznym umeleckým činnostiam ako napr. maľba, či šperk a hlavne vlastnému projektu kreatívnych kurzov pre deti a blogu o zdravom pečení. Ona je tá, čo nakreslila našu MEDVEDiCU, stránku, tričká, dresy, nálepky, čapice, čelenky, autá, diplomy, medaile…